top of page

V rámci nášho workshopu si môžete vyrobiť obrúčky buď zo striebra alebo zo zlata. Pokiaľ si zvolíte, že chcete obrúčky zo striebra, tak materiál potrebný na výrobu obrúčok máte od nás zdarma. 

Výroba strieborných obrúčok

 2ks obrúčok

materiál je zahrnutý v cene workshopu

                                

                     399 €

  

Výroba zlatých obrúčok

(2ks, bez materiálu)

 

399 € + cena za materiál

Cena sa odvíja od gramáže a rýdzosti 

na výber je biele, žlté, ružové a červené 14k alebo biele a žlté 18k zlato

Cena zlata sa v priebehu roka mení. Výsledná cena za výrobu prstienkov sa určí po osobnom stretnutí, kde sa dohodne ako budú obrúčky vyzera​ť. Na základe toho sa určí potrebné množstvo zlata a podla aktuálnej ceny sa dohodne celková suma za výrobu. 

 

Na výrobu páru zlatých obrúčok štandardnej velkosti potrebujeme cca 8-9g zlata a aktuálne sa cena momentálne pohybuje okolo 48 za 1 gram 14k.

Laserové gravírovanie

Odtlačky prstov, folkové ornamenty, vlastnoručne písaný text, vlastná grafika / logo. (Design musíme dohodnuť dopredu aby som vedel pripraviť grafiku na laser)

10 € / jeden prstienok

FAQ

Aké budú naše obrúčky? Budú rovnaké ako tie, ktoré sme videli v zlatníctve alebo katalógu?

Vaše obrúčky budú profesionálne ručne vyrobené prstienky, ktoré si budete vedieť vytvoriť naozaj sami. No veľká väčšina obrúčok, ktoré máte možnosť vidieť v obchodoch alebo katalógoch nie sú vyrobené ručne. Mnohé z nich sú navrhnuté na počítači a potom odliate – tým pádom pôsobia na prvý pohľad “bezchybne”, ale pod​ľa nás im v niečom chýba duša.  Váše handmade prstene budú vyzerať ako profesionálne obrúčky i keď nebudú vyzerať akoby ich vyrobil bezchybný stroj, ale o to práve v handmade ide. To je práve to, čo považujeme za príbeh vašich prsteňov. Každá ryha a ohyb totiž mapovala cestu za vašimi obrúčkami a bude plná krásnych spomienok.

Kedy si navrhneme dizajn obrúčok?

Ideálne je stretnúť sa s lektorom Martinom minimálne 2 týždne pred samotným workshopom v našom ateliéri. Tu mu predostriete vašu predstavu a dohodnete  sa  na  finálnom  dizajne.  Martin potom zoženie materiál potrebný na výrobu obrúčok a o 2 týždne môžete zača​ť ;)  Dizajn dohodnutý na tomto stretnutí je zaväzný, nakoľko sa podľa neho budú nakupovať veci potrebné na výrobu obrúčok.

Čo by sme si mali so sebou donies​ť?

Hlavne dobrú náladu, ale určite nezaškodí ak sa oblečiete pohodlne, pre istotu do starších vecí. Napriek tomu, že dostanete zástery, predsa len sa môžete trošku zašpiniť.  Dievčatá s dlhými vlasmi by si ich mali zopnúť  do copu z bezpečnostných dôvodov.  Bude lepšie pokiaľ nebudete mať na sebe šperky, alebo niečo, čo by vám mohlo zavadza​ť pri práci. Všetky ostatné veci už nájdete priamo v ateliéri.

Ako dlho potrvá kým si vyrobíme naše prstene?

Každý workshop je jedinečný ako aj prstienky, ktoré sa na ňom vyrábajú. Nedá sa preto úplne presne stanoviť koľko potrvá. Ručnej výrobe skrátka treba dopria​ť čas. Rátajte určite so 5-timi až 9-mimi hodinami, samozrejme tento čas si prispôsobíme vašim potrebám.

Kedy sa workshop koná?

Termín workshopu si vždy dohadujeme individiuálne so záujemcami.  Ideálne je začať ho v doobedných hodinách, obednú pauzu využiť na príjemnú prechádzku mestom a dobrý obed v niektorých z podnikov a vrátiť a dokonči​ť prácu na obrúčkach poobede. Čo sa týka termínov, často mávame workshopy cez pracovný týždeň, ale po dohode vieme byť k dispozícii aj cez víkend ;)

Môžem si vyrobit prsten aj ked nie som velmi zručný/ zručná, resp. nemám s týmto typom práce žiadne skúsenosti?

       '        ˇ        '                '                        

Samozrejme, že áno. Netreba mať žiadne obavy z toho, že s podobnou prácou nemáte ešte skúsenosti a už vôbec nie kvôli zručnosti. Po celú dobu vám bude k dispozícii lektor Martin, ktorý vám najprv postup prác podrobne vysvetlí a potom s vami pôjde step-by-step počas celej výroby prstienku.

Prebieha u vás viac workshopov súbežne?

Nie, v rámci nášej práce nám ide najmä o individuálny prístup, kvalitu vyrobených prstienkov a jedinečný zážitok, ktorý si budete môcť  uchovať v pamäti ako peknú spomienku. Preto bude na workshope prítomný okrem vás iba váš lektor a nikto iný.

Dá sa použiť aj vlastné zlato?

Na výrobu obrúčok môžeme využit aj vami prinesené zlato (staré šperky, zuby, atď), ktoré zameníme za zlato nové, také ktoré potrebujeme na workshop. Čiže môžete napr. priniesť retiazku zo žltého zlata, ktoré zameníme za zlato ružové, pokiaľ z neho budete chcieť obrúčky.

Dá sa spraviť prvé stretnutie aj "na dialku" ? 

Ano, je to možné vybaviť aj na dialku cez mail. Ak teda nebudeme mat uvodne stretko, budem od vas potrbovat : 

fotografie obrucok, ktoré by ste chceli vyrabat prípadne náčrt, alebo aspoň popísať vašu predstavu :) 

Ďalej budeme potrebovať vaše velkosti prstov - to vám zmerajú v zlatníctve. 

Potom mi pls napiste aku hrúbku a šírku obrúčok budete chciet. Podla toho budem vediet vypočítať mnozstvo materiálu, ktorý budeme potrebovať.

FAQ
CENY
bottom of page